Reklama

"Gospodarka, głupcze!" bis

"Gospodarka, głupcze!" bis

02.11.2003
Czyta się kilka minut
“Gospodarka, głupcze!" - brzmiało hasło, pod którym Bill Clinton pokonał w 1992 r. George’a Busha seniora. To samo hasło kierują dziś do George’a Busha juniora już nie tylko demokratyczni pretendenci do fotela w Gabinecie Owalnym i partyjni koledzy prezydenta zaniepokojeni widmem przegranych wyborów, ale większość obywateli.
W

Według sondażu “The Washington Post" i sieci telewizyjnej ABC sześciu na dziesięciu Amerykanów jest przeciwnych topieniu w Iraku dodatkowych 87 miliardów dolarów, o które prezydent wystąpił do Kongresu. Społeczeństwo powoli otrząsa się także z lęku, który administracja podsycała przez ostatnie dwa lata żółtymi i pomarańczowymi alarmami antyterrorystycznymi. Bardziej niż walka z terroryzmem martwi mieszkańców USA bezrobocie.

Clinton, czyli “adaptacja"

Republikanie mają nadzieję, że jeśli gospodarka się ożywi, a w Iraku zapanuje względny spokój lub obowiązki Stanów Zjednoczonych przejmą inne kraje, Bush nie pójdzie w ślady ojca, który wygrał wojnę z Husajnem, lecz przegrał wybory. Niektórzy eksperci twierdzą jednak, że będzie coraz gorzej. Demokraci, którzy przez dwa lata bali się przeciwstawić “wojennemu" prezydentowi, by nie...

9261

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]