Reklama

Głośno wszędzie, głucho wszędzie

Głośno wszędzie, głucho wszędzie

13.03.2005
Czyta się kilka minut
Równo przed rokiem pióro wypadło mi z ręki. Obok leżał już na ziemi winowajca, numer Polityki ze wstrząsającym raportem Doroty Szwarcman o głuchocie Polaków. Od lat obserwowałem to sam, z rosnącym przygnębieniem. Ale to był gwóźdź do trumny z resztkami złudzeń.
Z

Ze wszystkich Sztuk Pięknych to muzyka najsilniej wpływa na emocje i to ją prawodawca najkonsekwentniej winien wspierać. (Napoleon Bonaparte)

Po co jeszcze pisać o muzyce i dla kogo? - pytam siebie i Szwarcman, gdy spotykam ją przelotnie w Nantes na tegorocznych Szalonych Dniach Muzyki. Wydała się moim pytaniem zmartwiona. A że Nantes to miejsce, w którym raz do roku przetykają się uszy i przeciera horyzont nadziei, zdecydowałem się pióro z ziemi podnieść. Będę je odtąd maczał (podjąłem postanowienie) w atramencie wyłącznie sympatycznym. Ale dopiero od jutra: najprzód muszę opróżnić do dna mój kałamarz z żółcią.

Wołam na pustyni

“Wystarczy na Saharze zaprowadzić komunizm, by po roku zabrakło piasku" - śmialiśmy się gorzko przed laty. Po odwróceniu znaków wcale nie jest śmieszniej. Wystarczyło bowiem zaprowadzić...

13674

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]