Reklama

Ładowanie...

Gigant miłości bliźniego

Gigant miłości bliźniego

20.05.2019
Czyta się kilka minut
Zmarł brat Jerzy Marszałkowicz, jedna z najważniejszych w powojennej Polsce osób zaangażowanych w pomoc bezdomnym, twórca Towarzystwa św. Brata Alberta prowadzącego liczne domy i miejsca pomocy.
TOMASZ PIETRZYK DLA „TP”
U

Urodził się w 1931 r. w Zgłobicach pod Tarnowem. Ukończył wrocławskie seminarium duchowne, ale z powodu słabego zdrowia nie przyjął święceń kapłańskich, był diakonem. Pracując na furcie w seminarium, opiekował się bezdomnymi, z którymi w końcu zamieszkał. W 1981 r. założył Towarzystwo św. Brata Alberta. W 1995 r. „za ofiarną służbę bezdomnym” otrzymał Medal św. Jerzego. W chwili śmierci miał 88 lat. ©℗

Czytaj także: Mariusz Sepioło: Brat Jerzy od bezdomnych

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]