Reklama

Gem, set, film

Gem, set, film

02.11.2010
Czyta się kilka minut
Jerzy Skolimowski: Chciałem odzyskać w sobie artystę. Tylko z takim przekonaniem mogłem wrócić do robienia kina. Postawiłem sobie jeden warunek: nigdy więcej nie splamię się filmem przeciętnym. Rozmawiała Katarzyna Kubisiowska
K

Katarzyna Kubisiowska: Mieszka Pan na mazurskim odludziu, wokół tylko las.

Jerzy Skolimowski: Za komuny z ziemią zrównano tu kilkanaście wsi, by powstały poligony wojskowe. Dlatego można godzinami iść przed siebie i nie napotkać żywej duszy, tylko dziki las. Tego właśnie potrzebuję: spokoju i ciszy.

Stałem się kompletnym odludkiem, w mieście czuję się źle. Kilka dni temu musiałem polecieć do Londynu, żeby zaakceptować kopię wzorcową "Essential Killing". I mimo że Londyn znam dobrze, mieszkałem w nim kilkanaście lat, to teraz chodzenie jego ulicami jest dla mnie torturą.

Nie mogłem się skupić, nie miałem pojęcia, czy mam wybrać z tłumu jakąś osobę, za którą mam wodzić wzrokiem, czy śledzić pędzący autobus. Odrzuciło mnie całkiem od tego miejskiego spektaklu.

Długo dojrzewa się do tego,...

18520

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]