Reklama

Ładowanie...

Gdy byłem dzieckiem

05.05.2009
Czyta się kilka minut
Niska liczba osób przystępujących do komunii nie jest przypadkowa. Dorośli, jak dzieci, zostali przygotowani do przyjęcia Pierwszej Komunii, nie znaczy to jednak, że są wprowadzeni w eucharystyczny sposób przeżywania relacji z Bogiem.
K

Kiedyż ja pójdę do Ciebie, mój Jezu? Kiedy będę mogła przyjąć Cię do swego serca? Cóż, mam tylko osiem lat, a Pierwszą Komunię przyjmuje się w wieku lat dwunastu. Cztery lata oczekiwania! To zbyt długo! Przyspiesz, przyspiesz tę godzinę, Jezu! Przybądź szybko do mojej duszy" - tak użalała się Mariam Baouardy, patrząc na nieco starsze od siebie dzieci przystępujące do komunii.

W cieniu Małej Arabki

W każdą sobotę prosiła księdza po spowiedzi o pozwolenie na jej przyjęcie i za każdym razem słyszała: "Chętnie moje dziecko, ale trochę później". "Później" znaczyło dla niej być może w następną sobotę, dlatego nie traciła nadziei. Pewnego tygodnia, przekonana, że nadszedł już czas, przez cały piątek gorąco modliła się o dostąpienie tej łaski. Następnego dnia rano, ubrana ładniej niż zazwyczaj, poszła do kościoła, żeby się wyspowiadać...

11329

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]