Reklama

Ładowanie...

Gala Nagrody Conrada

Gala Nagrody Conrada

29.10.2018
Czyta się kilka minut
Laureatką 4 edycji Nagrody Conrada została Weronika Gogola za książkę „Po trochu”!
Gala Nagrody Conrada, Weronika Gogola, fot. Robert Słuszniak
G

Gościem honorowym czwartej już gali Nagrody Conrada była Arundhati Roy, hinduska pisarka, laureatka Nagrody Bookera za powieść „Bóg rzeczy małych”, która wygłosiła wykład mistrzowski. Nawiązywała w nim wielokrotnie do obecnych na sali nominowanych autorów: „Młodzi pisarze są lepiej dostosowani do życia w tym świecie. To ja powinnam się uczyć od was” mówiła Roy. Najważniejsze przesłanie jej wykładu było proste, ale bardzo poruszające. Pisarka kilkukrotnie podkreśliła, że literatura nie może być traktowana jak produkt, a największa porażka, jaka może spotkać pisarza to podporządkowanie swojej wyobraźni politycznym i rynkowym trendom. „Nie jestem dobra w dawaniu ani przyjmowaniu rad. Potraktujcie to jako moją radę dla was”, powiedziała na koniec.

Laureatką 4 edycji Nagrody Conrada została Weronika Gogola za książkę „Po trochu”.


RELACJE Z CONRAD FESTIVAL 2018 >>>.

Galeria zdjęć

Autor artykułu

Krytyk literacki, stale współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym. Redaktor literacki Conrad Festival, doktorant na Wydziale Polonistyki UJ. Prowadzi podkast literacki „Book’s not dead”.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]