Reklama

Gala Nagrody Conrada

Gala Nagrody Conrada

29.10.2018
Czyta się kilka minut
Laureatką 4 edycji Nagrody Conrada została Weronika Gogola za książkę „Po trochu”!
Gala Nagrody Conrada, Weronika Gogola, fot. Robert Słuszniak
G

Gościem honorowym czwartej już gali Nagrody Conrada była Arundhati Roy, hinduska pisarka, laureatka Nagrody Bookera za powieść „Bóg rzeczy małych”, która wygłosiła wykład mistrzowski. Nawiązywała w nim wielokrotnie do obecnych na sali nominowanych autorów: „Młodzi pisarze są lepiej dostosowani do życia w tym świecie. To ja powinnam się uczyć od was” mówiła Roy. Najważniejsze przesłanie jej wykładu było proste, ale bardzo poruszające. Pisarka kilkukrotnie podkreśliła, że literatura nie może być traktowana jak produkt, a największa porażka, jaka może spotkać pisarza to podporządkowanie swojej wyobraźni politycznym i rynkowym trendom. „Nie jestem dobra w dawaniu ani przyjmowaniu rad. Potraktujcie to jako moją radę dla was”, powiedziała na koniec.

Laureatką 4 edycji Nagrody Conrada została Weronika Gogola za książkę „Po trochu”.


RELACJE Z CONRAD FESTIVAL 2018 >>>.

Galeria zdjęć

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Krytyk literacki, stale współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym. Redaktor literacki Conrad Festival, doktorant na Wydziale Polonistyki UJ. Prowadzi podkast literacki „Book’s not dead”.

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]