Reklama

Fundacja Puszczy Rominckiej

Fundacja Puszczy Rominckiej

19.02.2017
Czyta się kilka minut
Fundacja od swojego powstania w 2006 r. za główny cel swoich działań stawia sobie ochronę Puszczy Rominckiej, niezwykłego zabytku przyrody, położonego na najbardziej wysuniętym na północny wschód obszarze województwa warmińsko-mazurskiego.
Głaz Wilhelma w Puszczy Rominckiej Fot. Anna Naruszewicz
O

Oprócz działań bezpośrednio nakierowanych na zachowanie bezcennych obszarów przyrodniczych, prowadzi też szeroko zakrojone akcje edukacyjne. Jednak to nie wszystko.
Ochrona środowiska najdobitniej pokazuje, że potrzebna jest współpraca ponad podziałami, przede wszystkim tymi państwowymi. Puszcza znajduje się na pograniczu Polski i Obwodu Kaliningradzkiego, dlatego też Fundacja regularnie organizuje szkolenia, konferencje i wyjazdy studyjne dla leśników i urzędników z obu krajów. Chęć działania na rzecz ochrony przyrody owocuje także współpracą na innych polach – spotkania to okazja do poruszania kwestii demokracji, samorządności i rozwijania świadomego społeczeństwa obywatelskiego. Nie po raz pierwszy okazuje się, że praca u podstaw i metoda małych kroków to jedyna droga do wprowadzania wielkich zmian.

Więcej o działalności Fundacji: www.parkikrajobrazowewarmiimazur.pl

Autor artykułu

Krytyk literacki, stale współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym. Redaktor literacki Conrad Festival, doktorant na Wydziale Polonistyki UJ. Prowadzi podkast literacki „Book’s not dead”.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]