Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Fundacja Puszczy Rominckiej

Fundacja Puszczy Rominckiej

19.02.2017
Czyta się kilka minut
Fundacja od swojego powstania w 2006 r. za główny cel swoich działań stawia sobie ochronę Puszczy Rominckiej, niezwykłego zabytku przyrody, położonego na najbardziej wysuniętym na północny wschód obszarze województwa warmińsko-mazurskiego.
Głaz Wilhelma w Puszczy Rominckiej Fot. Anna Naruszewicz
O

Oprócz działań bezpośrednio nakierowanych na zachowanie bezcennych obszarów przyrodniczych, prowadzi też szeroko zakrojone akcje edukacyjne. Jednak to nie wszystko.
Ochrona środowiska najdobitniej pokazuje, że potrzebna jest współpraca ponad podziałami, przede wszystkim tymi państwowymi. Puszcza znajduje się na pograniczu Polski i Obwodu Kaliningradzkiego, dlatego też Fundacja regularnie organizuje szkolenia, konferencje i wyjazdy studyjne dla leśników i urzędników z obu krajów. Chęć działania na rzecz ochrony przyrody owocuje także współpracą na innych polach – spotkania to okazja do poruszania kwestii demokracji, samorządności i rozwijania świadomego społeczeństwa obywatelskiego. Nie po raz pierwszy okazuje się, że praca u podstaw i metoda małych kroków to jedyna droga do wprowadzania wielkich zmian.

Więcej o działalności Fundacji: www.parkikrajobrazowewarmiimazur.pl

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Krytyk literacki, stale współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym. Redaktor literacki Conrad Festival, doktorant na Wydziale Polonistyki UJ. Prowadzi podkast literacki „Book’s not dead”.

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]