Reklama

Ładowanie...

Felieton osobisty

24.08.2003
Czyta się kilka minut
Dziwny zbieg okoliczności: gdziekolwiek spojrzę, cokolwiek przeczytam - Wilno. W telewizji IX Festiwal Kultury Kresowej. Nie podoba mi się ani jego familiarność, ani poziom niektórych amatorskich programów, aż cierpnę na myśl, ilu odbiorców skrzywi się z politowaniem. Ale wśród tego co chwila znana postać, przyznająca się do mojego miasta - doprawdy, jesteśmy rodziną liczniejszą niż ktokolwiek by przypuszczał. A ci, co płaczą na widowni w Morągu, są przecież szczerzy, to wiem.
W

W “Wysokich Obcasach" entuzjastyczna recenzja z książki Renaty Gorczyńskiej “Jestem z Wilna". Niemądre poczucie dyskomfortu, choć moje (i Romana Graczyka) “...bo jestem z Wilna" to już historia sprzed dwu lat, każdy zresztą ma prawo trawestować tytuł albo o nim nie wiedzieć, tyle że to trochę jak w tramwaju, kiedy ktoś odsuwa nas łokciem nie mruknąwszy nawet “przepraszam".

“Nasz Dziennik" zorganizował piękny autobus, żeby swoich czytelników też zawieźć nad Wilię; piszą o tym tak, jakby to była pierwsza w życiu okazja, w żaden inny sposób niedostępna, ale niech im będzie - wracają przecież oczarowani, choć z reportażu sądząc, mogliby byli zobaczyć więcej. Nie wiem tylko, po co siostra biorąca udział w pielgrzymce musi donieść na wileńskich Litwinów, że “oparli się" kultowi siostry Faustyny i tutaj w Wilnie najsłabiej świeci “iskra Boża, która rozpaliła cały...

3847

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]