Reklama

Felieton osobisty

Felieton osobisty

24.08.2003
Czyta się kilka minut
Dziwny zbieg okoliczności: gdziekolwiek spojrzę, cokolwiek przeczytam - Wilno. W telewizji IX Festiwal Kultury Kresowej. Nie podoba mi się ani jego familiarność, ani poziom niektórych amatorskich programów, aż cierpnę na myśl, ilu odbiorców skrzywi się z politowaniem. Ale wśród tego co chwila znana postać, przyznająca się do mojego miasta - doprawdy, jesteśmy rodziną liczniejszą niż ktokolwiek by przypuszczał. A ci, co płaczą na widowni w Morągu, są przecież szczerzy, to wiem.
W

W “Wysokich Obcasach" entuzjastyczna recenzja z książki Renaty Gorczyńskiej “Jestem z Wilna". Niemądre poczucie dyskomfortu, choć moje (i Romana Graczyka) “...bo jestem z Wilna" to już historia sprzed dwu lat, każdy zresztą ma prawo trawestować tytuł albo o nim nie wiedzieć, tyle że to trochę jak w tramwaju, kiedy ktoś odsuwa nas łokciem nie mruknąwszy nawet “przepraszam".

“Nasz Dziennik" zorganizował piękny autobus, żeby swoich czytelników też zawieźć nad Wilię; piszą o tym tak, jakby to była pierwsza w życiu okazja, w żaden inny sposób niedostępna, ale niech im będzie - wracają przecież oczarowani, choć z reportażu sądząc, mogliby byli zobaczyć więcej. Nie wiem tylko, po co siostra biorąca udział w pielgrzymce musi donieść na wileńskich Litwinów, że “oparli się" kultowi siostry Faustyny i tutaj w Wilnie najsłabiej świeci “iskra Boża, która rozpaliła cały...

3847

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]