Fandom
Fandom
W tym roku festiwal rozpoczął się od wystawy poświęconej redaktorowi-legendzie. Maciej Parowski zmarł niespodziewanie, w czerwcu. Jego ostatnia książka ukaże się jeszcze w tym roku, tymczasem w gdyńskim Konsulacie Kultury oglądać można zdjęcia z jego archiwum, dokumentujące historię polskiej fantastyki. Autorzy, którzy przewinęli się przez jego stajnię, jak choćby Jacek Dukaj, Wit Szostak czy Szczepan Twardoch, regularnie odwiedzają gdyński Festiwal i byli wśród nominowanych do Nagrody. Dopełnieniem opowieści o czasach i ludziach Parowskiego była rozmowa o książce Tomasza Pindla „Historie fandomowe”, reportażu pokazującym, czym był i jest polski fandom – jeden z najbardziej wpływowych fenomenów literackich w Polsce ostatnich dekad.
Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:
Dodaj komentarz
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]