Reklama

Ładowanie...

Fandom

Fandom

26.08.2019
Czyta się kilka minut
Od lewej: A. Sapkowski, B. Polch i M. Parowski podczas pracy nad adaptacją komiksową przygód Wiedźmina. Pierwsza połowa lat 90. ARCHIWUM PRYWATNE MACIEJA PAROWSKIEGO
W

W tym roku festiwal rozpoczął się od wystawy ­poświęconej redaktorowi-legendzie. Maciej Parowski zmarł ­niespodziewanie, w czerwcu. Jego ostatnia książka ukaże się jeszcze w tym roku, tymczasem w gdyńskim Konsulacie Kultury oglądać można zdjęcia z jego archiwum, dokumentujące historię polskiej fantastyki. Autorzy, którzy przewinęli się przez jego stajnię, jak choćby Jacek Dukaj, Wit Szostak czy Szczepan Twardoch, regularnie odwiedzają gdyński Festiwal i byli wśród nominowanych do Nagrody. Dopełnieniem opowieści o czasach i ludziach Parowskiego była rozmowa o książce Tomasza Pindla „Historie fandomowe”, reportażu pokazującym, czym był i jest polski fandom – jeden z najbardziej wpływowych fenomenów literackich w Polsce ostatnich dekad.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]