Reklama

Fandom

Fandom

26.08.2019
Czyta się kilka minut
Od lewej: A. Sapkowski, B. Polch i M. Parowski podczas pracy nad adaptacją komiksową przygód Wiedźmina. Pierwsza połowa lat 90. ARCHIWUM PRYWATNE MACIEJA PAROWSKIEGO
W

W tym roku festiwal rozpoczął się od wystawy ­poświęconej redaktorowi-legendzie. Maciej Parowski zmarł ­niespodziewanie, w czerwcu. Jego ostatnia książka ukaże się jeszcze w tym roku, tymczasem w gdyńskim Konsulacie Kultury oglądać można zdjęcia z jego archiwum, dokumentujące historię polskiej fantastyki. Autorzy, którzy przewinęli się przez jego stajnię, jak choćby Jacek Dukaj, Wit Szostak czy Szczepan Twardoch, regularnie odwiedzają gdyński Festiwal i byli wśród nominowanych do Nagrody. Dopełnieniem opowieści o czasach i ludziach Parowskiego była rozmowa o książce Tomasza Pindla „Historie fandomowe”, reportażu pokazującym, czym był i jest polski fandom – jeden z najbardziej wpływowych fenomenów literackich w Polsce ostatnich dekad.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]