Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Ewangelia według sekretarza generalnego

Ewangelia według sekretarza generalnego

07.05.2018
Czyta się kilka minut
PIXABAY.COM
B

Brak wyników” – taki komunikat zaczęły wyświetlać chińskie księgarnie internetowe na hasło „Biblia” wkrótce po tym, gdy pod koniec marca chiński Urząd ds. Religii wydał dokument zapowiadający nowe sposoby „promowania chrześcijaństwa”. Rząd chce, by wszystkie praktykowane w Chinach wyznania wspierały ideologię komunistyczną. Fakt, że kupno Pisma Świętego zaczęło graniczyć z cudem, eksperci wiążą z zapowiedzianą w dokumencie „ponowną interpretacją i tłumaczeniem” Biblii. W listopadzie 2017 roku media donosiły, że funkcjonariusze partii zmuszają chrześcijan, by zdejmowali ze ścian wizerunki Chrystusa i zastępowali je portretami przewodniczącego Xi Jinpinga. Tłumaczyli, że w biedzie pomoże im nie Bóg, tylko partia. ©(P)

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]