Reklama

Elegia dla rzemieślnika

Elegia dla rzemieślnika

09.02.2015
Czyta się kilka minut
W Krakowie zostało ich jeszcze kilku. Następców już nie mają.
Kazimiera Krzemińska w pracowni modniarskiej przy al. Krasińskiego Fot. Kamila Zarembska
W

Wszyscy powtarzają jak refren: coraz mniej klientów, coraz wyższe czynsze, brakuje na remont. Nie narzekają, ale z żalem w głosie mówią: to już ostatnie podrygi, zakład niedługo trzeba będzie zwinąć.
Modystka na Krasińskiego
Kazimiera Krzemińska, dyplomowana mistrz modystka, wystawia wzory swoich kapeluszy i ozdobnych nakryć głowy. Są klasyczne fedory – kapelusze ze średnim rondem i wklęsłą fałdą wzdłuż, satynowe stroiki z woalkami i talerzowe kapelusze w stylu „Przeminęło z wiatrem”. Do ściany oklejonej różową tapetą przyczepiony „Cennik usług modniarskich”. Można zamówić „kapelusz z żurnala” albo „toczek fantazyjny”. Ceny zaczynają się od 110 zł. – To nie jest dużo, często te fabrycznie robione są droższe. A ja wszystko ręcznie podszywam i laminuję. Przeciętny kapelusz robię około 4 godzin, bardziej ozdobne 2 dni – opowiada Kazimiera. – Niestety, dla...

8779

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]