Reklama

Efekt domina

Efekt domina

14.12.2014
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
n

nóż wbito mi w serce po rękojeść, a potem ranę jeszcze poszarpano rozgrzanymi obcęgami i posypano solą. Spełnił się najgorszy scenariusz. Przed tygodniem pisałem, żeby nie chwalić dnia przed zachodem słońca i nie dzielić skóry na niedźwiedziu. Bo z faktu, że pięciu biskupów weszło do Komitetu Honorowego wielkiego marszu organizowanego przez jedynie słuszną partię, niewiele koniec końców może wyniknąć... I co? Nie minął tydzień – wszyscy się wycofali! Wszyscy!
Oczywiście, niektórzy w oświadczeniach puszczają oko: „Z przykrością informuję, że zostałem zmuszony...”. Albo: „Zmuszony wycofać akces...”. Bądź: „Nie znaczy to, że ideały, o których realizację w życiu społecznym zabiegają organizatorzy marszu, przestały być mi bliskie”. Lub: „Biskup jest za demokracją, wolnością mediów, ale podjął decyzję o wycofaniu się...”. Mówią, że złamał ich wysłannik oberklechy do nadwiślańskiego...

4087

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]