Reklama

Ebola bliżej Europy

Ebola bliżej Europy

13.10.2014
Czyta się kilka minut
Zachód długo lekceważył zagrożenie wirusem ebola w Afryce Zachodniej, teraz zbiera tego pokłosie.
P

Pojawiły się już pierwsze przypadki zakażenia na terenie USA i Europy. Ebolę zdiagnozowano u dwóch pielęgniarek: hiszpańskiej ze szpitala w Madrycie (opiekowała się zmarłym 26 września misjonarzem, przetransportowanym z Sierra Leone) i amerykańskiej z Dallas (opiekowała się zmarłym tam w ubiegłym tygodniu Liberyjczykiem, który zaraził się w Afryce).
Przypadki chorych na ebolę pojawiają się też coraz bliżej Polski. W czwartek 9 października w Lipsku wylądował specjalny samolot z chorym pracownikiem ONZ. Pochodzący z Sudanu mężczyzna zmarł. Był już trzecim pacjentem z ebolą, który w celu leczenia został przetransportowany do Niemiec.
W Polsce nie odnotowano dotąd przypadku eboli, choć było pięć podejrzeń: w Gdańsku, Cieszynie, Wrocławiu, Szczecinie i Starogardzie Gdańskim. W ostatnich dwóch przypadkach nie było nawet konieczności uruchomienia specjalnej procedury. Nie...

1818

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]