Reklama

Ładowanie...

Dzieło sztucznej inteligencji

Dzieło sztucznej inteligencji

05.11.2018
Czyta się kilka minut
432 tys. dolarów: to kwota, za jaką wylicytowano w paryskim domu aukcyjnym ­Christie’s obraz wygenerowany przez sztuczną inteligencję.
DOMENA PUBLICZNA / WIKIPEDIA.ORG
P

Portret nieistniejącego Edmonda De Belamy’ego to pierwsza z 11 prac wystawionych na sprzedaż przez artystów z grupy Obvious, twórców algorytmu, który na podstawie 15 tys. historycznych dzieł stworzonych pomiędzy XIV a XX wiekiem generuje „własne” obrazy. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]