Reklama

Dziecko z in vitro jest darem

18.08.2009
Czyta się kilka minut
Małgorzata Kidawa-Błońska: Jeżeli człowiek ma nadzieję, że może mieć dziecko, powinien wszystkiego próbować. Nie można zostawić go z przekonaniem, że była jakaś możliwość, a on jej nie wykorzystał. / Rozmawiali ks. Adam Boniecki i Dariusz Jaworski
K

Ks. Adam Boniecki, Dariusz Jaworski: Platforma Obywatelska przygotowała dwa sejmowe projekty uregulowania kwestii in vitro. Pierwszy, sygnowany przez Jarosława Gowina, zwany jest konserwatywnym; drugi, przygotowany przez Panią - liberalnym.

Małgorzata Kidawa-Błońska: On nie jest liberalny, on jest po prostu zdroworozsądkowy. Powiem więcej: wydaje mi się, że w wielu sprawach jestem bardziej konserwatywna niż poseł Gowin. Trudno też mówić, że to mój projekt - nie jestem lekarzem, genetykiem, biologiem czy prawnikiem. To efekt pracy dziesięcioosobowego zespołu, który powstał w naszym klubie. Ja koordynowałam pracę.

Co to był za zespół?

Nie był to taki zespół jak u posła Gowina, w którym znaleźli się wybitni fachowcy z różnych dziedzin. Raczej grupa posłów, którzy przeszli gruntowną,...

14333

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]