Reklama

Dzieci Boże z probówki

Dzieci Boże z probówki

22.04.2008
Czyta się kilka minut
List biskupów do polskich parlamentarzystów z grudnia ubiegłego roku w sprawie zapłodnienia in vitro wywołał potężną i ważną dyskusję.
J

Jego potępiająca retoryka, bez cienia zrozumienia dla tragedii bezpłodnych małżeństw i bez cienia szacunku dla dzieci urodzonych z pomocą tej metody, wpisuje się w ciąg decyzji polskiego Episkopatu, które niezwykle trudno zrozumieć. Ciąg, którego - chciałoby się powiedzieć - ostatnim ogniwem jest nominacja arcybiskupa Głódzia na stanowisko metropolity gdańskiego.

Problem ewentualnej refundacji zabiegów przeprowadzanych in vitro nie jest łatwy i z pewnością przy próbach jego rozwiązania należy wysłuchać wszystkie strony. Istotnym głosem w tej dyskusji powinien być głos Kościoła katolickiego. Ale też jest to problem nadzwyczajnie trudny i delikatny. Trzeba zdobyć się na wysiłek spojrzenia nań nie tylko z wysokości ambony.

Problem dopuszczalności metod in vitro głęboko dzieli przecież samych katolików, dzieli ich - by tak rzec - także w ...

3114

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]