Reklama

Dwugłos o polskich trybunach

Dwugłos o polskich trybunach

13.11.2007
Czyta się kilka minut
Dul: Kibic to twór nieprzystosowany do życia w społeczeństwie; twór, który albo zostanie zneutralizowany, albo zniszczy środowisko, w którym żyje. Białoński: Tych, którzy przelewają krew na ulicach, nie wolno nazywać kibicami ani nawet pseudokibicami. Ich tak naprawdę nie interesuje piłka nożna.
D

Dziadowscy rycerze

Przemysław Dul

Słowo "kibic" budzi we mnie wstręt. Może dlatego, że pięści moje miękkie, a serce strachliwe. Ot, resentyment, a może jednak po prostu zdrowy odruch. Może gdybym był silny jak tur, może gdybym się nawet nie bał nigdy i niczego, może i wtedy czułbym wstręt.

Wierzę, że tak właśnie by było.

Dlaczego? Bo wierzę w dobro i zło, i wierzę jeszcze, czy to się komu podoba, czy nie, czy to jest w zgodzie z najnowszymi trendami wszelkich rozumiejących podejść psychologicznych oraz wysublimowanych antropologii, czy przeciwnie, że to ja jestem dobry, a oni źli. Bo to ja jestem miły, mówię "dzień dobry", "do widzenia", uśmiecham się do ludzi, nikogo nie biję. Bo nie interesuje mnie, z jakiego miasta albo osiedla pochodzi mój rozmówca. Bo dla mnie słowo "żyd" nie jest obelgą,...

11052

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]