Reklama

Dwie jedynki i przecinek

Dwie jedynki i przecinek

17.05.2011
Czyta się kilka minut
Partia Joanny Kluzik-Rostkowskiej bierze pod uwagę trzy scenariusze: coraz mniej prawdopodobny start pod własnym szyldem, wejście w koalicję i odegranie roli "miejskiej nogi" PSL oraz porozumienie z PO i start z jej list.
W

W szeregach PJN rośnie poczucie niepowodzenia. Politycy, którzy rzucili rękawicę Kaczyńskiemu, nie widzą już wielkich szans nie tylko na wejście do Sejmu, ale nawet na przekroczenie trzyprocentowego progu, który zapewniłby finansowanie partii przez najbliższe lata. To jeszcze nie jest nastrój każący porzucać tabory i salwować się ucieczką, ale już taki, który skłania do myślenia nad planem odwrotu. "Stałem się ofiarą własnej teorii" - mówi Marek Migalski, który nie wierząc w pojawienie się alternatywy dla PiS-u i PO od kilku lat głosił, że "gdzie dwóch się bije, tam obaj korzystają". Wtóruje mu Joanna Kluzik-Rostkowska, przyznająca, że "pierwsza połowa meczu jest dla PJN nieudana" i że "myśli o rozwiązaniu B, C, D", gdyby się okazało, że przegra też drugą połowę.

Liderom PJN zaczyna się spieszyć. Przejście Bartosza Arłukowicza do obozu Platformy jest sygnałem...

6663

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]