Reklama

Dwie demonstracje

Dwie demonstracje

10.07.2017
Czyta się kilka minut
Oni mają wszystkie transparenty od sztancy, z jednego plotera, druk wielkoformatowy opłacony z jednego konta Lasów Państwowych.
U

U nas natomiast pełne bezhołowie: hasła wypisywane świecówkami, flamastrami, ołówkami, wydzierane, naklejane na tekturkach, czysta forma art-brut impro. Treść haseł też zdecydowanie różna: u nich gomułkowskie poparcie dla szefa, u nas jak komu w duszy zagrało, od Sasa do lasa, z lekkimi akcentami satyrycznymi à la Szyszko.

Bo wszak o Szyszkę się rozchodzi i jego endemiczne cmentarzysko trzech milionów drzew, o Szyszkę i jego masakrę piłą mechaniczną, o Szyszkę i potencjalne zamordowanie Puszczy Białowieskiej. W związku z tym stoimy my, a wobec tego stoją oni – zwiezieni autokarami z różnych nadleśnictw naszego wspólnego kraju, naszej pospolitej rzeczy. No więc stoimy w Krakowie przed budynkiem, w którym trwa rozstrzygająca konferencja, w którym są decydenci UNESCO, którzy mogą ewentualnie Puszczę przed Szyszką uratować. Wewnątrz sesja, na zewnątrz my – Polacy, w dwóch...

2624

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Kocham drzewa, na swojej działce mam ich trochę, widziałam jak niektóre z nich umierały stojąc, potem trzeba było je ściąć, tak bardzo bym chciała, żeby publicznie spotkały się dwie strony i rzeczowo porozmawiały. Gra na emocjach nie służy drzewom, bo tu nie chodzi o Szyszkę, chodzi o drzewa.

a o produkcję drzewną. Świerki są drzewami sztucznie wprowadzanymi do nieswojego środowiska. Giną i chorują bo to nie jest ich miejsce. Posadzono je bo produkują drewno dla przemysłu Puszcza Białowieska to buki, olchy, graby, dęby a nie egzotyczne w tej strefie świerki

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]