Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Dwa lata szesnastki

Dwa lata szesnastki

24.04.2006
Czyta się kilka minut
W ciągu dwóch lat udało się powołać lokalne towarzystwa Zachęty, zaangażować samorządy i stworzyć zalążki kolekcji sztuki najnowszej. Dlatego z niepokojem przyjęto decyzję o zwolnieniu pracowników odpowiedzialnych w Narodowym Centrum Kultury za realizację "Znaków czasu.
Łukasz Maciejowski, "To ja go poślę na deski", 2000
W

W 2004 roku Ministerstwo Kultury, kierowane przez Waldemara Dąbrowskiego, ogłosiło program "Znaki czasu". W szesnastu województwach miały powstać regionalne kolekcje sztuki współczesnej. Odwołano się przy do tradycji XIX-wiecznego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, stąd potoczna nazwa: "regionalne Zachęty".

Rozmach pomysłu mógł rodzić podejrzenia o megalomanię. A jednak w ciągu dwóch lat udało się nie tylko powołać lokalne towarzystwa i zaangażować samorządy, ale też stworzyć zalążki ciekawych kolekcji. Dlatego ze zdziwieniem i niepokojem przyjęto nagłą decyzję o zwolnieniu pracowników odpowiedzialnych w Narodowym Centrum Kultury za realizację "Znaków Czasu". Pojawiły się pytania, jaki będzie dalszy los tego programu, czy kolekcje nadal będą rozbudowywane, co stanie się z planowanymi inwestycjami w nowe muzea czy centra kulturalne.

...

11604

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]