Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Duszna aura przyzwolenia

Duszna aura przyzwolenia

16.05.2004
Czyta się kilka minut
To że piłkarscy kibole to bandyci - wiadomo. Podobnie jasne było, że Młodzież Wszechpolska i jej zbrojne ramię, czyli skinheadzi wypacza ideę patriotyzmu, a Liga Polskich Rodzin dla celów politycznych nadużywa pojęcia wartości chrześcijańskich.
H

Historia krakowskiego Marszu Tolerancji - bo, wbrew niektórym mediom i komentatorom, w manifestacji nie uczestniczyli jedynie homoseksualiści, lecz głównie ci, którzy nie chcieli pogodzić się z próbą wprowadzenia w mieście porządków ideologii w miejsce rządów prawa - a zwłaszcza napad połączonych sił sympatyków LPR, narodowców i piłkarskich hools na demonstrantów, pokazał coś groźniejszego: panujący w Polsce klimat przyzwolenia dla bandytyzmu. Oto odwołująca się co rusz do idei poszanowania prawa partia Prawo i Sprawiedliwość atakuje pomysł legalnej demonstracji, zorganizowanej przez zarejestrowane organizacje. Podobne w tonie oświadczenie wydaje uważana za nadzieję polskiej prawicy Platforma Obywatelska, a firmuje je jej krakowski lider Zbigniew Fijak - zasłużony obrońca praw człowieka za PRL i bliski współpracownik typowanego na przyszłego premiera Jana Rokity. Zaś...

1776

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]