Reklama

Do sześcianu

Do sześcianu

09.08.2021
Czyta się kilka minut
K

Kraj zlewa się deszczem, a nasz nad­wiślański Naczelnik’2021 wydaje kolejne orędzie, tym razem w formie „wywiadu” dla PAP-u. Dobrze się czyta przy dżdżystej pogodzie, całe szczęście, że nie ma upału – wtedy obcowanie byłoby boleśniejsze. Oprócz przenikliwych refleksji typu: „musimy osiągnąć odporność zbiorową” oraz erudycyjnego popisu słowem „kognicja”, z lekka się wycofał w sprawie demolki sądów (pecunia non olet). Mała rzecz, a cieszy, wakacje stały się lżejsze, po prostu. Pojawił się również na wicepremierowskich wargach neologizm „narkobiznes” – oczywiście w kontekście TVN. Jarosław K. pragnie TVN ochronić przed baronami narkotykowymi, którzy chcieliby ewentualnie wsadzić w TVN swoje brudne pieniądze. Stąd pomysł na „lex TVN”. Altruizm do kwadratu, to się chwali.

W orędziu poruszony został także palący problem wynagrodzeń polityków: „Obecny system wynagrodzeń w...

2111

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Szukałem w różnych źródłach i nawet żonę spytałem ale powyższy związek frazeologiczny ciągle jest dla mnie zagadką.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]