Reklama

Do rozpuku aliści

Do rozpuku aliści

10.09.2018
Czyta się kilka minut
Procter&Gamble jest dużym koncernem, ale oczywiście chce być koncernem jeszcze większym.
K

Kto nie maszeruje, ten ginie, a maszerować można tylko do przodu, z postępem, z przytupem, zagarniając, co się da. Koncern zatem uważnie omiótł wzrokiem tę część rzeczywistości, której jeszcze nie zdążył skonsumować, i ze żmudnych badań wyszło mu, że potencjalni konsumenci (czytaj: ludzie) posługują się teraz internetem, wysyłają wiadomości o treści skróconej, że język się dynamicznie zmienia. A zatem Koncern postanowił pożreć język. Do odpowiednich amerykańskich urzędów wpłynął jego wniosek o zastrzeżenie do wyłącznego użytku Koncernu skrótów LOL i WTF. Znaczenie wymienionych trzyliterowców znałem, natomiast przyznaję, że nie wiedziałem, co znaczą dwa kolejne, do których prawo własności uzurpuje sobie Koncern: NBD (no big deal) oraz FML (f… my life).

Jak się odnieść do zakusów Koncernu? LOL, WTF czy raczej NBD? Ja wybieram profetyczne FML. Natomiast bez zbędnych a frymuśnych...

1990

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Aliści złapałem się na tym, jak współczesny jazgot usunął z naszej pamięci takie osobowości jak Jerzy Waldorff, czy Stefan Kisielewski. Zamiast waldroffowego Aliści słuchamy plastikowej mowy wszelkich tuzów języka i oratorów z Bożej łaski, niejakich Dudów, Jackowskich, etc., etc. Ze wzruszeniem wspominam jedną z audycji telewizyjnych (nie pamietam tytułu), w której tuż przed ich śmiercią spotkali się obaj, Waldorff i Kisielewski. Kisielewski powiedział, iż "Jezry zawsze twierdził, że muzyka łagodzi obyczaje", na co Waldorff z rozżaleniem odparł: "Myślałem, że przynajmniej Ty to wiesz, że to nie ja, a Arystoteles tak twierdził". Aliści.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]