Reklama

Dlaczego

Dlaczego

15.05.2005
Czyta się kilka minut
Ile razy spotykam teraz przyjaciół i znajomych - starych, młodych i bardzo młodych - mówią mi: jakiż to był inny i piękny czas, ten początek kwietnia. Czas, w którym politycy się nie żrą i w ogóle ich nie widać, media nie jątrzą, kibice nie walą się po łbach, kierowcy nie jadą na bani i nie łamią przepisów, a ludzie są spokojniejsi, mniej agresywni i bardziej dla siebie życzliwi. Dlaczego to nie może trwać?.
A

Ano pewnie dlatego, że jak już kiedyś pisał św. Paweł w liście do Rzymian, łatwo przychodzi mi chcieć, co dobre, ale wykonać - nie. Nie czynię bowiem dobra, którego chcę, ale czynię to zło, którego nie chcę.

Supermarkety

Supermarkety mają kolorowe wnętrza i obco brzmiące imiona, które lud wymawia z fatalnym akcentem albo po swojemu spolszcza.

W supermarketach pracują młode, zgrabne, szczęśliwe dziewczęta, sprężyści chłopcy oraz osoby w średnim wieku, też zawsze uśmiechnięte. Czasem tylko dowiadujemy się, że nie mają wolnych dni i nie płacą im nadgodzin.

W supermarketach roi się od promocji i wszystko jest tańsze. Czasem tylko dowiadujemy się, że zmuszają producentów do obniżania cen poniżej kosztów własnych.

W supermarketach jest wszystko i to w nadmiarze. Ale jak się chce kupić...

1626

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]