Reklama

Dietrich Buxtehude, „Membra Jesu nostri"

Dietrich Buxtehude, „Membra Jesu nostri"

12.04.2007
Czyta się kilka minut
P

Pamiętacie "Braci Karamazow", wielki spektakl Krystiana Lupy z 1990 r.? A pamiętacie jego wznowienie po latach, bodaj czy nie bardziej jeszcze udane? Ci sami akto­rzy, bogatsi o doświadczenia z innych sztuk, a przede wszystkim - starsi, wydawałoby się: za starzy na swoje role, zmagający się nie tylko z tekstem, ale i z ograniczeniami własnego wyglądu (młodzieniec Alosza z posiwiałymi skrońmi Pawła Miśkiewicza)... Oba przedstawienia wróciły do mnie, kiedy oglądałem nowe dvd René Jacobsa. On również przed kilkunastoma laty zarejestrował na płycie Harmoniae Mundi cykl kantat Dietricha Buxtehude i również postanowił wrócić po latach do tego samego repertuaru i tych samych solistów. Kto wie, czy efekt nie jest równie udany, co w przypadku przedstawienia w Starym Teatrze.

Wiele jest powodów do radości, związanych z tym wydawnictwem. Otrzymujemy nie tylko kolejną...

3100

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]