Reklama

Dialog

Dialog

17.08.2010
Czyta się kilka minut
Tydzień temu wspominałem o ostrej wymianie zdań między naczelnym redaktorem "Rzeczpospolitej" a prezesem PiS-u. Miała ona, jak wiadomo, ciągi dalsze.
8

8 sierpnia Paweł Lisicki opublikował w swej gazecie tekst "W odpowiedzi Jarosławowi Kaczyńskiemu". Były premier zareagował, jak poprzednio, na stronie pis.org.pl; w wersji opublikowanej przez "Rzeczpospolitą" (z 12 sierpnia) odpowiedź ta opatrzona została tytułem "Replika na replikę, czyli zamykam sprawę".

Polemika Lisickiego z Kaczyńskim (albo odwrotnie: Kaczyńskiego z Lisickim) to część sporu, jaki publicyści "Rzeczpospolitej" toczą z prezesem PiS-u na temat porzucenia przez niego strategii obranej na czas kampanii wyborczej i powrotu do wojny polsko-polskiej. Dotychczas był to spór jednostronny (publicyści pisali, prezes milczał); atak skierowany przeciw Lisickiemu zmienił sytuację, stąd m.in. jego znaczenie.

Spór Kaczyńskiego z naczelnym "Rzeczpospolitej" (w domyśle zaś: z kręgiem skupionych wokół dziennika publicystów) jest sporem w ...

4241

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]