Reklama

Debatowanie

Debatowanie

06.09.2011
Czyta się kilka minut
2 września w studiu TVN24 odbyła się pierwsza przedwyborcza debata przedstawicieli PJN, PO, PSL i SLD; jej zasadniczym tematem była sytuacja służby zdrowia. W tym samym czasie dwie inne telewizje transmitowały rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim.
W

W dniu debaty Piotr Semka ogłosił w "Rzeczpospolitej" tryumfalny w tonie komentarz pod tytułem "Kaczyński przechytrzył rywali". Zaiste: przechytrzył, wyprowadził w pole i (jak dalej pisze Semka) "zapewnił sobie znacznie bardziej komfortowe warunki do prezentacji swoich racji". Na wszelki wypadek przypominam, że uwielbiający przechytrzanie poseł Kaczyński jest przywódcą największej opozycyjnej partii, a chwalący jego postępowanie Piotr Semka - znanym politycznym publicystą.

Nie wiem, jakie wnioski wyciągnął poseł Kaczyński z debaty, którą jego partia zbojkotowała, faktem jest natomiast, że 3 września zaproponował zorganizowanie cyklu debat ekspertów Prawa i Sprawiedliwości z ekspertami Platformy. Ten gest można uznać za przyznanie się do porażki, albo za dalszy ciąg zabawy, mającej na celu uzyskanie silniejszej pozycji w mających się w końcu odbyć rozmowach....

3123

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]