Reklama

Mówisz partia, myślisz pieniądze

Mówisz partia, myślisz pieniądze

10.02.2009
Czyta się kilka minut
Zawieszenie budżetowych subwencji dla partii przyniesie więcej szkód niż pożytku. Nie ukróci też procederu najbardziej w dobie kryzysu gorszącego: wydawania milionów na agresywną propagandę telewizyjno-billboardową.
/rys. Mirosław Owczarek
K

Kryzys, zanim dopadł gospodarkę, zaczął rządzić polską polityką. Jak na nim zyskać? Jak przekonująco odegrać rolę samoograniczającego się stróża państwowej kasy? Jak na grzbiecie kryzysu docwałować do kolejnej kampanii wyborczej - oto najbardziej palące pytania, jakie zadają sobie stratedzy polskich partii. Kryzysową koniunkturę wykorzystuje nie tylko opozycyjny PiS - z jednej strony strasząc wprowadzeniem euro, z drugiej przyjmując wizerunek partii skupionej na gospodarce - ale też, oskarżana jeszcze niedawno o przesypianie kryzysu, Platforma Obywatelska.

Świadczy o tym ogłoszony przez nią projekt ustawy zawieszającej na okres prawie dwu lat finansowanie partii politycznych z budżetu. Propozycja z punktu widzenia politycznego marketingu mistrzowska: oto największa polska partia nie tylko strzeże państwowej kasy, ale sama wspaniałomyślnie odejmuje sobie od...

12543

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]