Reklama

Czy Afganistan to nowy front wojny z tzw. Państwem Islamskim (IS)?

Czy Afganistan to nowy front wojny z tzw. Państwem Islamskim (IS)?

13.07.2015
Czyta się kilka minut
Władze w Kabulu poinformowały w miniony piątek o śmierci Hafiza Saeeda Khana (na zdjęciu), zawiadującego afgańską komórką IS.
Fot. MATERIAŁY PRASOWE
M

Miał on zginąć razem z ok. trzydziestoma innymi dowódcami w amerykańskim nalocie. Państwo Islamskie zaprzecza tym doniesieniom; pewne jest jednak, że wśród muzułmańskich ekstremistów na pograniczu afgańsko-pakistańskim trwa właśnie walka o rząd dusz. W ostatnich miesiącach wielu lokalnych dowódców, zainspirowanych sukcesami IS na Bliskim Wschodzie, zaczęło działać pod sztandarem tej organizacji.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]