Reklama

Ładowanie...

Człowiek sumienia

23.09.2008
Czyta się kilka minut
Kontrowersyjny artykuł ks. Hryniewicza wyglądałby inaczej, gdyby "Open Theology" dała autorowi więcej czasu i nie wprowadziła podtytułu wyrażającego poglądy redakcji.
K

Ksiądz profesor Wacław Hryniewicz, który doświadczył niedawno granicznej sytuacji związanej z chorobą nowotworową, musi jeszcze znosić medialny szum wokół wydarzeń sprzed kilku miesięcy.

18 września, po ukazaniu się depeszy CNS, przysłał mi e-mail, w którym napisał m.in.: "Ja znikam. Nie dam się dziennikarzom. W razie potrzeby proszę powiedzieć słowo za mnie. Będę wdzięczny. WH".

O jego sprawie rozmawialiśmy po raz pierwszy w grudniu 2007 r. Ks. Hryniewicz podkreślił, że w swoim artykule przede wszystkim broni tezy o polifoniczności Zbawiciela, ponieważ w tym właśnie wyraża się całe bogactwo różnorodności chrześcijaństwa. Następnie wyjaśnił, że o tekst nagliła go redakcja "Open Theology". Wbrew zasadom oddał artykuł redakcji bez końcowych retuszów, które wymagają czasu. Stąd zapewne obecność tylu emocjonalnych wyrażeń, których nie użyłby,...

5266

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]