Reklama

Czkanie wstydem

Czkanie wstydem

18.01.2011
Czyta się kilka minut
Ogłoszenie rosyjskiej prawdy w sprawie katastrofy smoleńskiej. Anodina, czy Katodina. Przerażająca bezradność polskich tzw. "służb" w sprawie gen. Błasika.
W

Wynik poszedł w świat. Może nieprawdziwy, ale już się nie odkręci. Po co takie służby w ogóle.

Niejeden z naszych sąsiadów dochodził w przeszłości do podobnych wniosków: Polacy wykończą się sami. Wylądują choćby na drzwiach od stodoły. Przy zerowej widoczności. Nawet nie trzeba ich na tę myśl specjalnie naprowadzać.

Nam pozostaje wzajemne zagryzanie i wzajemne oskarżanie. Na nic to wszystko - jak wiemy po katastrofie w Mirosławcu (przypomnijmy: samolot CASA odbywał lot w celu "zabezpieczenia przewozu oficerów Sił Powietrznych uczestniczących w 50. Konferencji Bezpieczeństwa Lotów Lotnictwa Sił Zbrojnych RP"). Konferencja nie za bardzo się udała, ale katastrofę udało się powtórzyć, i to na większą skalę.

I tak czkamy tragiczną historią.

By użyć słów niezastąpionej Bożeny Keff: odbija się trupem, a potem znów...

902

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]