Reklama

Czas milczenia i czas mówienia

Czas milczenia i czas mówienia

22.06.2010
Czyta się kilka minut
Trudno pojąć, czemu Kuria Poznańska ograniczyła się do bardzo ogólnikowego dementi. Dlaczego znów trzeba było czekać na oświadczenie Watykanu? Z perspektywy ośmiu lat widać, że brak rozwiązania sprawy abp. Paetza do dziś odbija się czkawką.
N

Najdostojniejsza Ekscelencjo, Ojciec Święty z przyjemnością wysłuchał relacji o tym, jak wiele dobrego czyni Wasza Ekscelencja przez swoje konferencje i inne posługi i dziękuje za nie dobroci Boga. Uważa on jednak, że wykorzystacie lepiej otrzymane od Boga dary, oddając się od tej pory wyłącznie apostołowaniu piórem, w domu waszego zgromadzenia i pod kierunkiem przełożonych Towarzystwa Jezusowego. By umożliwić Wam pójście w tym kierunku, Jego Świątobliwość prosi Was po ojcowsku, byście zwrócili się do Stolicy Apostolskiej z prośbą o zgodę na złożenie insygniów biskupich (...). To pozwoli Wam oddać się w pełni i z całą swobodą pracy pisarskiej. Ojciec Adélard Dugré, asystent Towarzystwa Jezusowego dla Anglii i Belgii (...) zostanie upoważniony do przyjęcia w imieniu Stolicy Apostolskiej Waszego zrzeczenia się używania insygniów biskupich. Wystarczy, że okażecie mu swoją...

10135

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]