Reklama

Coraz bliżej prawdy

Coraz bliżej prawdy

21.09.2020
Czyta się kilka minut
Ech, pan Antoni, stary dobry pan Antoni, niewiarygodnie wiarygodny tropiciel katastrof, niestrudzony – za skromną opłatą – wizjoner, mnożyciel szczegółowych scenariuszy dopiętych na ostatni guziczek z pętelką.
W

Wielokrotny konferencyjny showman, który wyjaśnia mroczną tajemnicę w karkołomny sposób. Ile to już lat się pan Antoni pozornie buja, buja w obłokach, leci na oparach nie chcąc zejść na ziemię, a tak naprawdę niczym inspektor Columbo tylko zgrywa niezgułę.

Pan Antoni mógłby spocząć na laurach, udać się na zasłużony wypoczynek po trudach niebywałej żmudy, pokryć się patyną, ale nie, po wielokroć nie. Nigdy. On nigdy nie idzie na łatwiznę, nie zaśpiewa w chórze, nie zadowala się powierzchowną faktografią i logiką, tymi błyskotkami leniwych umysłów wiadomej proweniencji. On drąży, przy pomocy szerokiego grona ekspertów fedruje do prawdy. Plądruje ruiny rzeczywistości, aby wyciągnąć z nich nić, nić wiodącą do autorów zbrodni. Jak lodołamacz prze do prawdy, nieprawdaż? Ma to swoją cenę, ale są wartości, którymi nie można kupczyć, więc Polska od lat zapewnia panu Antoniemu komfort...

2015

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dzisiaj doszło do porozumienia górników z rządem. Górnicy mają mieć pracę do emerytury a ostatnia kopalnia zgaśnie w 2049 roku. Obawiam się podobnych planów wobec fedrującej Komisji pana Antoniego :) Tym bardziej, że nie można tutaj pokładać nadziei w Brukseli, która chce pozwolić na subsydiowanie węgla i innych paliw kopalnych wyłącznie do końca 2025 roku.

Jak to powiadają, dobry bajer lepszy od wykształcenia. Pan Antoni swego bajeru do wykształconych i myślących samodzielnie wcale nie kieruje, ma i bez nich imponujące grono wyznawców. Takich oryginałów mamy wielu i to po każdej stronie sceny politycznej, choć ta rządząca jakby się bardziej wyróżnia w tej dziedzinie. Wydaje mi się, że spełniają całkiem pożyteczną rolę, testują bowiem stan zaawansowania debilizmu społecznego. być może nasz niestrudzony detektyw jest eksperymentem socjologicznym na wzór Kaszpirowskiego, nawet źródła inspiracji mogą być te same.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]