Reklama

Co zrobić z publiczną telewizją?

Co zrobić z publiczną telewizją?

27.11.2007
Czyta się kilka minut
1.
Z

Zmienił się rząd, mnożą się wypowiedzi o telewizji publicznej. W wypowiedziach zaś mnożą się pytania: co z Krajową Radą, co z radą nadzorczą, co z zarządem, czy kogoś odwołają, kiedy odwołają, jak odwołają, co z tego odwołania wyniknie? Od tak poważnych kwestii głowa puchnie.

2.

W dniu zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska nowy minister kultury Bogdan Zdrojewski oświadczał na łamach "Dziennika": "Ostatnie lata to dla polityków swego rodzaju memento: opcja, która zawłaszczała publiczne media, wkrótce przegrywała wybory. Platforma Obywatelska nie ma tych obaw: ani nie chcemy mediów zawłaszczyć, ani nie przegramy wyborów. A sytuacja, w której tak łatwo politycy podporządkowują sobie publiczne anteny radia i telewizji, od lat domaga się naprawy. Jako minister kultury będę kibicował ustawie, która ten stan rzeczy zmieni". (Tytuł tej deklaracji jest...

2699

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]