Reklama

Co zrobić z publiczną telewizją?

Co zrobić z publiczną telewizją?

27.11.2007
Czyta się kilka minut
1.
Z

Zmienił się rząd, mnożą się wypowiedzi o telewizji publicznej. W wypowiedziach zaś mnożą się pytania: co z Krajową Radą, co z radą nadzorczą, co z zarządem, czy kogoś odwołają, kiedy odwołają, jak odwołają, co z tego odwołania wyniknie? Od tak poważnych kwestii głowa puchnie.

2.

W dniu zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska nowy minister kultury Bogdan Zdrojewski oświadczał na łamach "Dziennika": "Ostatnie lata to dla polityków swego rodzaju memento: opcja, która zawłaszczała publiczne media, wkrótce przegrywała wybory. Platforma Obywatelska nie ma tych obaw: ani nie chcemy mediów zawłaszczyć, ani nie przegramy wyborów. A sytuacja, w której tak łatwo politycy podporządkowują sobie publiczne anteny radia i telewizji, od lat domaga się naprawy. Jako minister kultury będę kibicował ustawie, która ten stan rzeczy zmieni". (Tytuł tej deklaracji jest...

2699

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]