Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Co wolno kobiecie w ciąży

Co wolno kobiecie w ciąży

11.09.2017
Czyta się kilka minut
Zgierz, wrzesień 2016 r. 24-letnia kobieta rodzi dziecko z 3 promilami alkoholu we krwi.
M

Marzec tego roku: portal epoznan.pl donosi, że kobieta, która dwa lata wcześniej urodziła pijane dziecko, powodując u niego niepełnosprawność, pije alkohol w kolejnej ciąży...

Rzecznik Praw Dziecka wystąpił kilka dni temu do prezydenta o rozważenie inicjatywy chroniącej nienarodzone dzieci przed konsekwencjami picia i zażywania narkotyków przez ciężarne. Chodzi o możliwość przymusowego skierowania na leczenie. Rzecznik Marek Michalak zaznacza, że decyzję w sprawie izolacji podejmowałby – w ramach przyspieszonej procedury – sąd, a nowe prawo, którego projekt przygotował RPD, przewidywałoby też opiekę lekarską, terapię i działania edukacyjne.

Ale inicjatywa już zdążyła natrafić na krytykę. Według partii Razem projekt w praktyce „będzie oznaczać sprowadzenie kobiet do roli narodowych inkubatorów – kontrolowanych, szpiegowanych i pozbawianych wolności”. ©℗

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

kiedy partia Razem podniesie larum w sprawie nietrzeźwych kierowców, którym odbiera się prawo jazdy. Można krytykować, ale po co się ośmieszać?

Problem z dziećmi, których matki piją w ciąży - jest realny. Ale lekarstwo zaproponowane przez RPD jest gorsze od choroby :( I - pytam - co z dziećmi, które sa maltretowane przez ojców alkoholików, oczywiście już PO urodzeniu. Mamy w Polsce problem z przemocą wobec dzieci, wobec kobiet. Problemów jest masa. Szkoda tylko, że nie ma rozwiązań systemowych :( A co do pijących kierowców - może tak zacząć od tego, żeby w kościołach księża na kazaniach poruszali ten problem? Bo z perspektywy "słuchacza kazań" - problem nie istnieje. Warto przeczytać głos tej osoby: Dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska Certyfikowana Specjalistka Terapii Uzależnień http://wyborcza.pl/7,75398,22386738,ciezarne-kobiety-ktore-pija-alkohol-beda-umieszczane-w-zamknietych.html#BoxGWImg

A gdzie umieszczać księży którzy piją? Może w jednej celi z kobietami w ciąży?
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]