Reklama

Ciocia

Ciocia

13.04.2015
Czyta się kilka minut
Zauważmy odkrywczo, że media mają misję tłumaczenia swym odbiorcom zjawisk i zdarzeń. Po to się zakłada gazety, telewizje, rozgłośnie i portale, by objaśniać ludowi zawiłości świata tego i na owym objaśnianiu zbijać majątek oraz tzw. kapitał.
W

Warto było tę uwagę na samym początku zanotować, bowiem prawda ta zdaje się nieco zachodzić sadzą. Rośnie niestety przekonanie, że media – zwłaszcza te elektroniczne – są tylko po to, by pod pomieszczanymi w nich tekstami lud mógł wpisywać swe agresywne komentarze, głównie o charakterze etnicznym i płciowym. Takiej ocenie można i należy się sprzeciwić.
Zacznijmy od dołu i popatrzmy gibko na pismo „Tele Tydzień”, szalenie potrzebne z racji oczywistej. Periodyk ów w sposób przystępny rozkuwa zawiłości programu telewizyjnego, podaje czytelnie godziny wyświetlań, a zwłaszcza objaśnia fabuły pokazywanych w telewizjach filmów. Jest to misja trudna; rzec można, że jest to orka, bo przecież przystępne wyjaśnienie kto, komu i co zrobił, gdzie i dlaczego, w pierwszym z brzegu serialu, to doprawdy nie jest bułka z masłem.
Pójdźmy teraz wyżej, ku mediom zasadniczo ambitniejszym. Jest...

3767

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]