Reklama

Cięcia i Conrad

Cięcia i Conrad

10.01.2012
Czyta się kilka minut
W Krakowie smog i cięcia wydatków na kulturę.
S

Smog mamy od dawna, więc wszyscy się przyzwyczaili. Cięcia w lokalnej kulturze to nowość, dlatego wywołane przez nie schorzenia zaskoczyły wszystkich. Lekarze (kultura również korzysta z ich usług) niechętnie przepisują leki, które mogłyby uzdrowić sytuację, zwłaszcza że nie wiadomo, kto i w jakiej kwocie zrefunduje koszty kuracji.

Zagrożone są niektóre festiwale organizowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe (budżet instytucji został okrojony o bez mała 14 mln złotych!), a także projekty realizowane przez organizacje pozarządowe (finansowane m.in. przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Krakowa, który dostał 2,5 mln mniej). Decyzja krakowskich radnych o podjęciu radykalnych cięć jest niezrozumiała z dwóch powodów. Po pierwsze, jeśli coś się w ostatnich latach Krakowowi udało, to realizacja spektakularnych i artystycznie doskonałych projektów festiwalowych i ...

1669

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]