Reklama

Ci, co krzyczą, nie usłyszą

Ci, co krzyczą, nie usłyszą

31.12.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 49/12
A

Artykuł „Karate po polsku” wpisuje się w mocne uderzenia „TP” mające wstrząsnąć tą częścią społeczeństwa, która zatyka uszy, zamyka oczy i zasłania usta jak japońskie trzy mądre małpy, chroniąc w ten sposób własną bezradność i próbując uwolnić się od odpowiedzialności za otaczający świat.

Bo ci, co krzyczą, walą, tupią i kopią, i tak przekazu nie usłyszą.

Sama należę do ludzi, którzy milkną lub kulą się wobec każdej formy agresji, lecz to wcale nie znaczy, że nie zatruwa ona mnie i moich relacji ze światem. Ale czego trzeba, by się jej przeciwstawić? Czy w tym roku wiary będzie tej wiary na tyle, by „dobrem zło zwyciężać”?

Rabin z anegdoty miał rację i jej nie miał. Miał, bo widział ziarno prawdy w każdej postawie, każdym stwierdzeniu i każdym człowieku, nie miał, bo te ziarna pozostawił, nie dając im żyznej gleby, na której by wzrosły – obowiązku poszukiwania...

1560

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]