Reklama

Chociaż mnie nie znasz

Chociaż mnie nie znasz

12.10.2014
Czyta się kilka minut
Według proroka Izajasza Bóg Izraela nazywa poganina Cyrusa swoim pomazańcem – i tym samym „autoryzuje” jego władzę boskim autorytetem.
C

Cyrus dobrze przysłużył się Izraelitom. Po zdobyciu Babilonu pozwolił im wrócić do ojczyzny, odbudować Jerozolimę oraz znajdującą się tam świątynię. Tak dobiegł końca okres niewoli babilońskiej, Bóg zaś okazał miłosierdzie swojemu ludowi. Ratunek nadszedł jednak w najmniej oczekiwanym momencie i z najmniej oczekiwanej strony. Czciciel obcych bogów wyzwala z niewoli lud Boga Jedynego.
Skoro tak, wszyscy wierzący powinni być przygotowani na to, że Bóg kontaktuje się z nimi nie tylko przez współwyznawców, ale i za pośrednictwem tych, którzy wyznają innych bogów. Pamiętając o roli, jaką odegrał w historii Ludu Wybranego król Cyrus, można powiedzieć, że słowo Boże i Boża pomoc docierają tam, gdzie mają dotrzeć, w sposób niczym nieograniczony. Tak działo się w Izraelu – i tak dzieje się w Kościele.
Mając to na uwadze, zwłaszcza my, duchowni – oraz ci, którzy uważają, że Bóg...

2782

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]