Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Chipy wolności

Chipy wolności

07.08.2017
Czyta się kilka minut
Między kciukiem a palcem wskazującym. Tam właśnie wszczepia się ludziom chipy.
J

Jakież to znaczące. Amerykańska firma, która zamierza uczynić to swoim pracownikom, działa w branży automatów do sprzedaży przekąsek – co akurat nie dziwi. Natomiast powód, dla którego wolni ludzie godzą się na wszczepienie sobie czipów, jest z lekka zdumiewający. Chcą mieć... wolne ręce. Naprawdę. 50 z 85 istot ludzkich uznało, że dadzą się zachipować w imię wolnych rąk. „Oh wow, oh wow, oh wow!” – jak ponoć powiedział Steve Jobs na łożu śmierci.

Zachipowani mogą otwierać drzwi, płacić za Twiksa oraz logować się do lapka bez używania rąk. Niesamowite, z wolnymi rękami można w tym czasie robić tyle fantastycznych rzeczy. „Chcemy być częścią przyszłości!” – deklarują wyznawcy chipa. Hmmm... bycie częścią przyszłości niekoniecznie oznacza bycie częścią lepszej przyszłości, być może nie oznacza nawet bycia częścią znośnej przyszłości, ale mniejsza o to, ważny jest...

2364

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

to Stalin płacze rzewnymi łzami, że nie dane mu było dysponować tak doskonałymi mechanizmami inwigilacji i kontroli, i że ludzie sami, bez groźby łagru, dawaliby sobie to robić. Stalin płacze, Hitler płacze, strach pomyśleć kto się ucieszy?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]