Reklama

Cała władza w ręce Rady

Cała władza w ręce Rady

12.06.2005
Czyta się kilka minut
Danuta Waniek udowadnia, że jest prawdziwą żelazną damą polskiej lewicy. Gdy SLD jest w pełnym odwrocie, ona stara się przeprowadzić kontrofensywę. Cel: odzyskanie władzy w telewizji publicznej.
P

Plan opanowania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji powiódł się w stu procentach. Po ostatnich uzupełnieniach lewica, przy pomocy PSL, może liczyć na 8 z 9 głosów. Nawet przy niepełnej dyscyplinie w tej grupie przewodnicząca może przeprowadzić każdą, nawet najbardziej ryzykowną uchwałę.

20 maja KRRiT uchwaliła, że mandat przewodniczącego rady nadzorczej TVP Marka Ostrowskiego wygasł, a w ostatni czwartek wybrała na jego miejsce związanego z lewicą byłego szefa kancelarii Sejmu Krzysztofa Czeszejko-Sochackiego. Rzecz w tym, że Krajowa Rada podjęła uchwałę i dokonała wyboru nielegalnie. Przekroczyła swoje kompetencje. Wcześniej sąd stwierdził, że Rada nie jest stroną w tej sprawie, i że sporną kwestię mandatu Ostrowskiego rozpatrzy 6 lipca na podstawie pozwu złożonego przez prezesa TVP. Danuta Waniek postanowiła nie czekać tak długo.

Lewica się...

6744

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]