Reklama

Ładowanie...

Buszujący w kąkolu

25.11.2008
Czyta się kilka minut
W czasie żniwa powiem żeńcom: "Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza". Mt 13, 30
Z

Zazwyczaj myśląc o Chrystusowym żniwie, kojarzymy sobie snopy dojrzałej złotej pszenicy. Na co dzień natomiast nasze obawy i troski koncentrują się na kąkolu. Buszując w kąkolu, poświęcamy mu tak wiele czasu, że możemy zapomnieć o dorodnych łanach pszenicy. Aby wyzwolić się z nadwrażliwości, w której kąkol jawi się jako dożynkowa primabalerina, trzeba świadomie kierować naszą refleksję w stronę ewangelicznej pszenicy - tego, co piękne, dojrzałe, Boże.

Biegnę myślą do tych form dojrzałych pszenicznych kłosów, za które powinienem szczególnie dziękować Bogu. Myślę o wizycie w domu sparaliżowanej matki, która nie podniosła się z łóżka po urodzeniu swego jedynego dziecka; nigdy jednak nie powiedziała córce, że tamten poród stał się przyczyną choroby. Wyjaśniła to spokojnie podczas moich odwiedzin: "przecież nie po to dałam jej życie, by potem mącić jego radość...

1860

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]