Reklama

Budapesztu nie będzie

Budapesztu nie będzie

10.10.2011
Czyta się kilka minut
Następnym razem Platformie nie pójdzie już tak łatwo: kontrowersyjne przywództwo w PiS czy podziały na lewicy mogą się przecież skończyć.
Z

Zamiast trzęsienia ziemi mamy raczej potwierdzenie stabilności. Główna konstrukcja z ostatnich czterech lat, czyli koalicja Platformy Obywatelskiej z Polskim Stronnictwem Ludowym, pozostanie najpewniej na swoim miejscu. Lekkie jej osłabienie to jednak raczej odpadnięcie tynku niż naruszenie fundamentów, pomimo słabszych - w porównaniu z tymi sprzed czterech lat - wyników lidera.

Pomaga w tym wyborcza arytmetyka: na przeciwległym biegunie jest lewicowa opozycja, która jeszcze niedawno marzyła o całkowitym przejęciu przywództwa, a potem ograniczyła marzenia do współtworzenia rządu. W tej chwili wszystko wskazuje na to, że pozostanie w ławach opozycji i w nich będzie szukać nowej tożsamości. Sukces inicjatywy Janusza Palikota, polegający nie tylko na przekroczeniu 5-procentowego progu, ale na prawdopodobnym prześcignięciu SLD, w praktyce oznacza konieczność...

5127

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]