Reklama

Brat przeciw bratu

Brat przeciw bratu

26.10.2013
Czyta się kilka minut
Jest to problem codzienny. Jak często widzimy rozbicie rodzin z powodu pieniędzy: brat występuje przeciwko bratu, ojciec przeciw synowi. To jest pierwsze dzieło owego przywiązania do pieniędzy: niszczy! (...)
(

(...) Powinny [one] służyć prowadzeniu wielu dobrych dzieł, na rzecz rozwoju ludzkości, ale kiedy twoje serce jest tak przywiązane, to pieniądze ciebie niszczą – mówił papież podczas Mszy św. w Domu Świętej Marty 21 października.

Słuchając papieża, domyślam się, że jak zwykle ma przed oczyma konkretną sytuację, w której z powodu pieniędzy brat wystąpił przeciw bratu. Sam byłem wiele razy świadkiem takiej sytuacji. Czasami te rodziny były biedne, czasami bogate. Bo przecież ludzi nie dzielą pieniądze, ale chciwość pieniędzy. Tak jak nikogo jeszcze nie upił alkohol, który stoi w barku, ale ten wlany do gardła. Pieniądze w świetle Ewangelii mają niezwykłe znaczenie. Na nich można sprawdzić, czy się jest sprawczym. Ale mają też w sobie niezwykłą pokusę: jedz, pij i używaj – podpowiadają pieniądze bogaczowi. Potrafią przedefiniować człowieka i zrobić z niego...

2255

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]