Reklama

Brat Alois: Praca jest pod ręką

Brat Alois: Praca jest pod ręką

31.12.2009
Czyta się kilka minut
Przeor Wspólnoty zachęcił też zgromadzonych do wybrania życia w prostocie, wyrabiania w sobie umiejętności dzielenia się z innymi - Nawet jeśli mamy ubogie środki - mówił. - Wybór prostoty przygotowuje nasze serca do dzielenia się tym, co mamy. Kolejny odcinek relacji "Tygodnika" z Europejskiego Spotkania Młodych.
P

Prymas Polski abp Henryk Muszyński i jego poprzednik kard. Józef Glemp, prefekt watykańskiej Kongregacji ds Wychowania Katolickiego kard. Zenon Grocholewski, metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, ordynariusz radomski bp Henryk Tomasik oraz kilkudziesięciu hierarchów z różnych krajów Europy i świata - 30 grudnia pojawili się w stolicy Wielkopolski. Byli też duchowni Kościoła protestanckiego oraz protoprezbiter Kościoła prawosławnego Paweł Minajew. Pojawili się reprezentant Kancelarii RP oraz prezydencki minister ds. zagranicznych Mariusz Handzlik. Duchowni oraz przedstawiciele władz miasta i województwa wzięli najpierw udział we wspólnej modlitwie z braćmi ze Wspólnoty oraz z ponad 30 tys. młodymi z całego świata. Potem, z braćmi i dziennikarzami, udali się na nieformalne spotkanie przy kawie.

Odkryj w sobie dziecko

...

5718

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]