Reklama

Boże Ciało w Polsce

Boże Ciało w Polsce

07.06.2015
Czyta się kilka minut
Kilka dni temu w domu (jak to w domu) zadzwonił domofon. Janeczka K. (lat 12) miała najbliżej do słuchawki, to i podniosła.
P

PANI Z DOMOFONU: Czy myśli pani, że wojny i cierpienia się skończą?
JANECZKA K.: Przepraszam, jestem niepełnoletnia.
Ja również jestem niepełnoletni w zakresie profecji, zatem nie wiem, czy akurat w sierpniu wojny i cierpienia się skończą, pozostaje mi jedynie liczyć, że pokładane nadzieje się spełnią i od sierpnia będzie lepiej, przynajmniej tyle, tylko i aż, zarazem. Zatem żywmy wszyscy nadzieję, że w sierpniu... Dlaczego akurat w sierpniu? Gdyż w sierpniu elekt obejmuje urząd. Wiadomo.
Prezydent elekt jest jednym z tych nieopisanych herosów, których wszyscy opiewają. Ostatnio w towarzystwie feretronów został opiany na najwyższym szczeblu, przy okazji uroczystości o charakterze religijnym, pod kościołem o charakterze mariackim. Był to jasny jak słońce nad Wawelem komunikat świecki, niemal hejnał, według którego Polska może nastawić zegarki w przód, i generalnie...

1698

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

opiewają teletubisia; ja zdecydowanie nie i gdyby nie 53 wiosny na karku, na pewno bym czmychnęła - tak, własnie teraz kiedy wg wszelkich znaków na niebie i ziemi (unfortunatelly) dochodzą do władzy ci co chcą aby polacy w Polsce żyli.. niech ich.....

Proszę mi powiedzieć. Pan tak się śmieje z Dudy i wszystkich jego sympatyków. Rozumiem, że Pan ustawia się jako oponent Pana Andrzeja. Mam kontre. Przez 8 lat w Polsce rządzili nami ignoranci, oszuści, bandyci i baronowie w złym znaczeniu tego słowa. Ja wole mieć prezydenta "wszystkich biskupów",niż kogoś kto ma w poważaniu społeczeństwo. A jeśli się Duda nie sprawdzi to za 5 lat to zweryfikuje i zreflektuje się przy urnie, tak samo głos na PIS. Partia to nie ściana przecież.

PO nie mieszała do swoich matactw Boga i jest przywiązana do demokracji (oprócz przywiązania do koryta rzecz jasna), reasumując PO w wyniku wyborów można od koryta odciągnąć. Ugrupowania które mają w sztandarze Boga (jakiegokolwiek) są nieprzewidywalne, nigdy nie wiadomo co ich Bóg im zleci, a zlecić może doprawdy bardzo wiele, wyobraźnia bóstw bywa nieograniczona. Jeśli zwolennicy łączenia Boga i polityki opanują zbyt wiele ośrodków władzy wtedy o demokracji będzie można zapomnieć, żaden znany mi Bóg (ze słyszenia znany, osobiście z żadnym nie dyskutuję) nie jest demokratą.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]