Reklama

Bogota bogata w teatr

Bogota bogata w teatr

02.05.2004
Czyta się kilka minut
Do Kolumbii zabrał mnie Teatr Ósmego Dnia. Po 22 godzinach lotu (przesiadka we Frankfurcie i Caracas) ląduję w Bogocie. Jestem chyba pierwszym polskim recenzentem na Iberoamerykańskim Festiwalu Teatralnym. Jako Kolumb krytyki polskiej postanawiam prowadzić dziennik.
P

Poniedziałek

Na 9. edycji festiwalu w Bogocie obowiązuje hasło “Un Mundo Para Ver", czyli “Świat do zobaczenia". Firmowany przez aktorkę Fanny Mikey blisko trzytygodniowy przegląd ma od początku formułę biennale. Kolumbijczycy chwalą się, że jest to największy festiwal obu Ameryk, że przyjechało nań 45 zespołów z 33 krajów, razem 1200 artystów z całego świata. Teatry tańca, sceny dramatyczne, teatry uliczne, minifestiwal przedstawień dla dzieci, koncerty muzyczne. Po dwanaście-czternaście prezentacji dziennie.

Przyjechałem na sam koniec, to znaczy, że nie zobaczę już teatrów latynoskich: z Meksyku, Chile, Argentyny, Kostaryki i Wenezueli. Oprócz produkcji gospodarzy czekają mnie jednak przedziwnie dobrane przedstawienia europejskie. Popatrzę na teatr Europy oczami Latynosów. Zamiast spotkania z egzotyką, będę musiał zrozumieć...

12141

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]