Reklama

Bóg w piekle

Bóg w piekle

16.01.2005
Czyta się kilka minut
Tragedia wypisana jest na twarzach naszych dzieci. Chcą wiedzieć, dlaczego Bóg nam to zrobił. Nie potrafię odpowiedzieć na ich pytania. Dzieci przeżywają traumę - mówi ks. Arul Das z Kuddalore, jednego z tych regionów Tamil Nadu w Indiach, w który najmocniej uderzyło tsunami.

“Mamy nadzieję - dodał ks. Das - że zajęcia w szkole będą małym krokiem ku przywróceniu normalnego życia. Dziś nie ma zwykłych lekcji. Mamy grupę pomocy psychologicznej, która robi wszystko, by dzieci były w stanie się wypowiedzieć i wyrazić emocje".

Misyjna agencja Asia News i azjatycka agencja katolicka UCAN pełne są takich relacji: wielu z tych, którzy przeżyli kataklizm, stawia pytania o jego sens, a także - gdzie był Bóg, gdy w kilka minut tsunami zabiło tysiące niewinnych. Oswald Gomis, arcybiskup Kolombo, stolicy Sri Lanki, po powrocie ze zniszczonych regionów powiedział: “To było zstąpienie do piekieł".

Odpowiedzią na dramatyczne pytania na ogół jest brak odpowiedzi, wspólna modlitwa i solidarność międzyreligijna. Abp Michael Augustine z Indii podkreślił, że “kryzys łączy ludzi w cierpieniu". W obozach przejściowych dla ofiar panuje “wyjątkowa solidarność między...

6529

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]