Reklama

Bóg w kapciach

Bóg w kapciach

19.10.2014
Czyta się kilka minut
Bolesław Piecha, europoseł PiS, były wiceminister zdrowia: Religa miał w sobie jakąś hardość. Nawet gdy był bardzo chory, starał się siedzieć przy stoliku, ubrany w normalną koszulę. Nie chciał, by go widzieć w chwili słabości.
P

PAWEŁ RESZKA: Widział Pan film „Bogowie”?
BOLESŁAW PIECHA: Dopiero się wybieram. Zobaczę z ciekawością, bo w czasach, o których film opowiada, byłem świeżo po studiach i Zbigniewa Religi jeszcze nie znałem. Zderzę wizję artystów z tym, jak sam pamiętam profesora.
Wszyscy ten film chwalą. Korzysta na tym transplantologia, bo staje się zrozumiała dla ludzi.
To dobrze, bo transplantologii trzeba pomagać. Ona jest zawsze w trudnej sytuacji.
Z jakich powodów?
To szalenie droga dziedzina medycyny, i są bariery kulturowe. Chodzi o pozyskiwanie organów: do przeszczepu wyciągamy przecież bijące serce z organizmu dawcy. Wprawdzie u dawcy stwierdzona została śmierć mózgowa, ale samo to pojęcie jest przez niektóre środowiska mocno kontestowane.
Słusznie?
Nie mam prawnej...

13058

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]