Reklama

Błąd w sztuce

Błąd w sztuce

03.02.2014
Czyta się kilka minut
Trudno byłoby stwierdzić, że system sprawiedliwości broni lekarzy, można jednak odnieść wrażenie, że słabo przejmuje się dolą poszkodowanego pacjenta.
P

Pamiętam, że był to listopad albo grudzień 1998 r. Grupa zdesperowanych pacjentów-ofiar błędów lekarskich po nieudanych rozmowach w ministerstwie zdrowia postanowiła w ministerstwie tym rozpocząć strajk okupacyjny. Majdan założyli centralnie – w sali kolumnowej. Oflagowali się, rozwinęli transparenty i rozpoczęli trwanie. Na krzesłach, przy stołach i na podłodze. Żal było patrzeć na to towarzystwo: byli to ludzie dotknięci chorobami i skrzywdzeni przez ochronę zdrowia. Niektórzy kalecy. Zapewne dlatego minister nie zarządził interwencji ochrony. Dowodził Adam Sandauer, przewodniczący powstałego parę miesięcy wcześniej Stowarzyszenia Obrony Praw Pacjenta „Primum non nocere”. Ponieważ akcja była spontaniczna, nikt nie pomyślał o logistyce. Po kilku godzinach wszyscy najzwyczajniej w świecie zaczęli być... głodni. A ja właśnie do ministerstwa jechałem z kamerą, żeby protest sfilmować,...

12190

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]